Aktualności

Dodano: 2019-07-12 10:14:36 Kategoria: Aktualności

Komunalny Związek ciepłownictwa „Ponidzie” prowadzi końcowy etap budowy indywidualnych węzłów cieplnych oraz odcinków sieci cieplnej na os. Gen.Sikorskiego.

W ramach kończących się prac polegających na budowie 11 dwufunkcyjnych indywidualnych węzłów cieplnych oraz odcinków sieci cieplnej, zapewniamy optymalne dostarczanie ciepła. Budowane węzły cieplne zastąpią dwie przestarzałe wymiennikownie W3 oraz W4 na osiedlu Gen. Sikorskiego. Nastąpi automatyzacja indywidualnej regulacji instalacji centralnego ogrzewania w poszczególnych budynkach wielorodzinnych, co przekłada się na oszczędność zużywanej energii cieplnej przez mieszkańców. Węzeł cieplny nie tylko rozdziela ciepło do odbiorców, ale także pozwala na dokładną kontrolę i bezpieczne przesyłanie ciepła. Zainstalowany system telemetryczny zapewni transmisję wartości pomiarowych do centrali na odległość a także będzie generował sygnały ostrzegawcze.


Kompaktowe indywidualne węzły cieplne centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej to nowoczesne rozwiązania konstrukcji węzła, wymiennika i automatyki. Jest to inwestycja na wiele lat, która zapewni komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.
Również wymiana tradycyjnej sieci ciepłowniczej na nowoczesną preizolowaną powoduje obniżenie strat energetycznych na przesyle dzięki fabrycznie wykonanej zewnętrznej powłoce izolacyjnej.


Zobacz galerię zdjęćZobacz galerię zdjęć